انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
خوراک آر اس اس توییتر فیس بوک
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 26 مجموع

موضوع: طريقه پاك كردن واز بين بردن انواع لكه ها ،بو و...

 1. Top | #1


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پيشفرض طريقه پاك كردن واز بين بردن انواع لكه ها ،بو و...

  سوال : باسلام لکه هاي روي يخچال به رنگ زرد ايجاد شده که با هيچ مايع پاک کننده اي رفع نمي شود
  لطفا راهنمايي نماييد.
  پاسخ :کمي پنبه را به سرکه آغشته کنيد و با آن روي لکه هاي زرد رنگ بکشيد. بگذاريد کمي بماند بعد با يک ابر تميز روي آن را بکشيد. سريعاً‌ پاک مي شود.
  سوال : چگونه ميتوان لکه ي زنگ آهن روي لباس سفيد را پاک کرد؟گل هاي فوم را چگونه شستشو ميدهند؟
  پاسخ : براي از بين بردن زنگ آهن به روش زير عمل کنيد: به اين ترتيب که يك ليمو ترش را دو نيمه كرده و يك نيمه آن را آغشته به نمك كرده ، بر روي لكه بماليد. پس از پاك شدن لكه، لباس را با آب بشوييد.براي شستن گلهايي که با فوم درست شده اند نيز کمي آب و کف درست کنيد. (ترجيحاً با مايع ظرفشويي باشد) بعد به مدت 15 دقيقه گلهايتان را درون آب و کف گذاشته و بعد در آورده و درون آفتاب بگذاريد تا خشک شود. خيلي به ندرت پيش مي آيد که بعد از اين نوع شستشو به اتو احتياج داشته باشد. اگر که به اتو احتياج داشت همان طور که گل خشک شده گلبرگهايش را به صورتي که در قبل اتو شده بود اتو کنيد.
  سوال :بوي داخل يخجال كه بر اثر طولاني ماندن مواد غذايي بويژه فريزري ايجاد ميشود را چگونه ميتوان از بين برد؟
  پاسخ : براي از بين بردن بوي نامطبوع داخل يخچال مي توانيد از جوش شيرين استفاده کنيد. مقداري جوش شيرين را در ظرفي ريخته و بگذاريد درون يخچال بماند.
  سوال : لكه اتو يي كه روي فرش افتاده باشد را ايا ميتوان از بين برد.؟
  پاسخ : براي از بين بردن لکه اتو بر روي فرش يا لباس (لکه اي که بر اثر گرماي زياد اتو زرده شده باشد) مي توانيد يک پياز را به دو نيم کرده و روي محل لکه بگذاريد. بعد آن را با سرد خيس کنيد و بشوييد. به محض ريخته شدن چاي بر روي فرش، آن را با آب سرد و مواد شوينده شست و شو دهيد.اگر امكان شست وشوي سريع آن وجود نداشت، مقداري نمك بر روي سطح لكه بريزيد و مدتي صبر كنيد تا نمك آن را به خود جذب كند. سپس در صورت فراهم شدن شرايط شست وشو، آن را به روش معمول با آب گرم و مواد شوينده بشوييد.
  راهكار ديگر اين است كه سطح لكه را با اسپري مخصوص مو بپوشانيد، سپس يك قطعه صابون بر روي سطح لكه بماليد و بعد آن را در آب سرد خيس كنيد و بشوييد.
  سوال : لباسي که رنگيست ورويش روغن مايع ريخته هرچقدر با پودر لباسشويي شستم لکه برطرف نشد چطور پاکش کنم؟
  پاسخ : براي از بين بردن لکه روغن مايع از روي لباس بايد هرچه زودتر آن را با همان پودر لباسشويي مي شستيد ولي چون لکه کمي روي لباس مانده کمي جوش شيرين را با کمي سرکه مخلوط کرده و روي لباس قسمت لکه دار آن بريزيد و بگذاريد يک ساعت بماند. بعد آن را با پودر لباسشويي بشوئيد.
  سوال : با سلام چگونه ميتوان زنگ آهن را از روي لباس پاک کرد
  پاسخ : به اين ترتيب که يك ليمو ترش را دو نيمه كرده و يك نيمه آن را آغشته به نمك كرده ، بر روي لكه بماليد. پس از پاك شدن لكه، لباس را با آب بشوييد.
  سوال : لطفا من را در مورد نحوه پاک کردن خطوط کاربن از روي نايلون و رو ميزي راهنمايي کنيد
  پاسخ : براي محو کردن اين نوع لکه ها آب ژاول را با آب سرد مخلوط کرده روي لکه بماليد .
  در صورتي که لکه روي پارچه اي که از الياف مصنوعي تهيه شده ايجاد شد مي توانيد با آبليموي خالص آن را بر طرف نمائيد.
  براي برطرف کردن لکه روي نايلون نيز مي توانيد از ابر همراه با پودر شستشو استفاده کنيد.
  سوال :اگر ممکن است طرز برطرف کردن لکه چسب مايع (براي مثال چسب رازي) را از روي موکت توضيح دهيد
  پاسخ : براي از بين بردن لکه چسب، پارچه اي را درون سرکه فرو برده روي لکه چسب بگذاريد،بطوريکه کاملا آن را اشباع کند،بزودي چسب سفتي خود را از دست داده جدا خواهد شد.
  سوال:- براي پاک کردن لکه از روي پارچه مبل بارنگ روشن چه کنيم تا بعد از پاک کردن پارچه مبل شوره نزند ؟ ( از شامپوي مخصوص لکه بري فرش ومبل استفاده کرده ام اما نتيجه نگرفتم.
  در مورد لکه روي مبل نيز شما دقيقاً نگفته ايد که چه نوع لکه ايي است.
  مثلاًبراي از بين بردن لکه نوشابه مي توانيد کمي نمک بر روي لکه تازه بپاشيد و بعد اسفنجي را خيس نموده روي لکه بکشيد و سپس با آب گرم به وسيله اسفنج آبکشي کنيد. يا مثلاً براي از بين بردن اثر سوختگي يا زردي سيگار زرد شده است حبه قندي را روي لکه بکشيد و آنقدر اين کار را ادامه دهيد تا لکه از بين برود. براي از بين بردن اين نوع لکه اسفنجي را به شير آغشته کنيد و روي لکه بماليد . در صورتي که لکه روي پارچه اي که از الياف مصنوعي تهيه شده ايجاد شد مي توانيد با آبليموي خالص آن را بر طرف نمائيد. چنانچه اين لکه پارچه هاي کرکدار بود ابتدا با کمي شير خوب لکه را خيس کنيد و بعد با پنبه آن را پاک نمائيد و در آخر با آب و صابون لکه هاي حاصل از شير را بشوييد.
  اگر لکه مربوط به مرکب سياه است ابتدا محل را خيس کرده روي آن کمي نمک آشپزخانه بريزيد و سپس با پنبه مالش دهيد و چنانچه نتيجه نگرفتيد مخلوطي از گليسرين و آمونياک را روي لکه بماليد و سپس با آب و پودر دستي خوب شست و شو دهيد . البته مي توانيداز آب ژاول هم استفاده کنيد.
  بهترين چاره براي از بين بردن لکه خون هم اين است که مقداري نشاسته را ( به نسبت بزرگي و کوچکي لکه )در آب مخلوط کنيد و به هم بزنيد تا خمير نسبتاًغليظي بدست آيد . آنگاه روي لکه خون را با اين خمير بپوشانيد و بعد از خشک شدن نشاسته ها ، آنها را بتراشيد و با برس محل لکه را پاک کنيد.
  لکه ميوه:اگر اين لکه بر روي پارچه سفيد بود ، کافي است با آب و صابون آن را بشوييد . اگر لکه روي پارچه پشمي بود آب اکسيژنه 20% را با چند قطره آمونياک مخلوط کرده با آن لکه را پاک کنيد. اگر لکه روي پارچه هاي ابريشمي سفيد و يا رنگي بود آب و الکل سفيد 90% را به نسبت مساوي مخلوط کرده و با آن لکه را محو کنيد.
  براي از بين بردن لکه چربي قسمت لکه شده را با کمي محلول نمک و الکل بماليد . اگر لکه چربي روي پارچه ابريشمي است با يک برگ کاغذ خشک کن روي قسمت لکه شده را بپوشانيد و اتوي داغ را محکم روي آن فشار دهيد تا لکه ناپديد شود.
  سوال : براي رفع برق اتو روي لباس چه بايد کرد ؟
  پاسخ : اگر پارچه و لباس شما بر اثر اتو كشيدن برق افتاده پارچه نخى مرطوبى را روى قسمت براق شده قرار دهيد و اتو بكشيد، تا بخار حاصله برق افتادگى را از ميان ببرد.
  سوال : لکه چايي را چطور از روي فرش کرم از بين ببرم و اثر خودکار روي لباس روشن چطور از بين ببرم؟پاسخ : براي از بين بردن لكه چاي، فوراً قسمت مربوطه را با پارچه خيس بكشيد. اگر پاك نشد، پارچه را آغشته به آب و پودر لباسشويي كنيد بر روي لكه بكشيد فوراً تميز مي
  شود. براي از بين بردن لكه خودكار مي توانيد اسفنجي را آغشته به شير كنيد و به محل لكه بماليد، لكه به راحتي از بين مي رود
  سوال : براي تميز كردن گاز و شيشه ها جه بايد بكنيم؟.
  پاسخ : براي تميز کردن گاز پارچه اي را در سركه خيس كرده ، روي آن بماليد . بهتر و آسان تر تميز مي شود . به طور كلي سركه و چربي دشمن يكديگرند .اغلب خانم ها زماني كه شيشه پاك مي كنند ، مي بينند كه بر روي شيشه لك افتاده است و دائم دو طرف شيشه را پاك مي كنند. براي راحتي كار مي توانيد از اين روش استفاده كنيد: يك طرف شيشه را به طوري عمودي پاك و طرف ديگر شيشه را به طور افقي پاك كنيد، با اين روش خيلي راحت متوجه مي شويد، كه لكه كدام طرف شيشه است.براي تميز کردن لکه جوهر از سيم ظرفشويي استفاده کنيد. اگر بعد از آن ابر آغشته به مواد ظرفشويي به ظرف استيل بکشيد هيچ خطي هم روي استيل نمي افتد.
  سوال : لطفا طرز تميز كردن كتري جرم گرفته و باز كردن شير كتري را برايم بنويسيد. همچنين طرز برق انداختن وسايل چوبي را هم مي خواستم.
  پاسخ : دوست عزيز طرز جرم گيري سماور و کتري را قبلاً‌ توضيح داده ام . به اين صورت که شما مي توانيد از ماده جرم گير سماور که در بازار يافت مي شود استفاده کنيد. درون کتري آب ريخته بگذاريد که جوش بيايد. پودر جرم گير کتري را داخل آب جوش مي ريزيد و مي گذاريد که کمي بجوشد. در کتري را در اين حالت برداريد. بعد آن را خاموش کرده و بگذاريد مدت نيم ساعت بماند. آب را بعد از نيم ساعت خالي کرده و کتري را با آب و مايع ظرفشويي بشوئيد.
  روش ديگر که قبلاً‌ توضيح نداده ام و در مورد سماور نيز مي باشد( اگر جرم کتري يا سماور زياد است) مقدار مساوي آب و سرکه درون کتري يا سماور ريخته و مي گذاريد که بجوشد. بعد از نيم ساعت جوشيدن آن را خاموش کرده و مي گذاريد که يک شب تا صبح بماند. درون کتري يا سماور کاملاً تميز مي شود.
  براي برق انداختن وسايل چوبي نيز مي توانيد از پارافين مايع يا روغن بادام استفاده کنيد
  منبع: سایت تبیان- گرد آوری: هادی اکبری
  Last edited by Sabaa Amiri; 07-09-09 at 17:37.

 2. Top | #2


  تاريخ عضويت
  Apr 2008
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد
  میانگین پست در روز
  0.22
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  591
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  12

  پيشفرض

  جالب بود فقط خیلی ریز نوشتین ادم کور میشه تا بخونه :)

 3. Top | #3


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پيشفرض قسمت دوم

  لكه شمع، مداد شمعي و مدادهاي چرب آرايشي: براي اين منظور كافي است ابتدا باقي مانده ماده ايجاد كننده را با جسمي نوك تيز به آرامي برداريد. سپس دو تكه دستمال توالت يا كاغذ قهوه اي (مورد استفاده در خشكشويي ها) در دو طرف لكه قرار دهيد. سپس اتوي گرم را بر روي يكي از كاغذها در محل لكه فشار دهيد. به اين ترتيب، چربي موجود در لكه آب مي شود و جذب دستمال يا كاغذهاي طرفين مي شود. ولي در مورد موكت و فرش پس از برداشتن پارافين سفت شده از روي سطح، تنها يك كاغذ بر روي سطح لكه قرار دهيد و اتو بكشيد.

  لكه گل و لاي بر روي لباس: كافي است يك عدد سيب زميني را با چاقو به دو نيم کنيد و بر روي لكه بماليد، سپس لباس را در آب سرد بخيسانيد و طبق معمول با مواد شوينده شست و شو دهيد. در صورتي كه لكه همچنان پايدار ماند، دستمال را به الكل آغشته كنيد و بر روي لكه بماليد.

  لكه آب ميوه: مقداري نمك بر روي لكه بريزيد و سپس آن را در آب سرد مدتي خيس كنيد. پس از آن با آب گرم و مواد شوينده شيميايي بشوييد.

  لكه روژ لب: شما مي توانيد با ماليدن خمير دندان بر روي اين نوع لكه و سپس شست و شو، آن را به طور كامل از بين ببريد. البته پاشيدن اسپري مو نيز براي از بين بردن چنين لکه هايي (پيش از شست وشو) بسيار مفيد است. راهكار ديگر براي اين منظور استفاده از الكل است.

  لكه چاي و قهوه:به محض ريخته شدن يكي از اين مواد بر روي لباس، آن را با آب سرد و مواد شوينده شست و شو دهيد.

  اگر امكان شست وشوي سريع آن وجود نداشت، مقداري نمك بر روي سطح لكه بريزيد و مدتي صبر كنيد تا نمك آن را به خود جذب كند. سپس در صورت فراهم شدن شرايط شست وشو، آن را به روش معمول با آب گرم و مواد شوينده بشوييد.

  راهكار ديگر اين است كه سطح لكه را با اسپري مخصوص مو بپوشانيد، سپس يك قطعه صابون بر روي سطح لكه بماليد و بعد آن را در آب سرد خيس كنيد و بشوييد.

  لكه سس گوجه فرنگي: ابتدا روي سطح لكه را با روش ضربه اي به وسيله پارچه اي ديگر به الكل آغشته كنيد، سپس در آب سرد و مواد شوينده بشوييد. اگر لكه روي سطح فرش يا موكت ايجاد شده باشد، ابتدا مقداري فوم ريش تراشي بر روي لكه بريزيد و سطح آن را با اسفنج آنقدر مالش دهيد تا پاك شود. سپس دستمال ديگري را كمي مرطوب كنيد و بر روي لكه بكشيد و صبر كنيد تا خشك شود.

  لكه چربي بر روي لباس: ابتدا با دستمال كاغذي توالت ضرباتي آرام به سطح لكه بزنيد و باقيمانده چربي را به دستمال منتقل كنيد. براي لباس هاي رنگ روشن و قابل شست وشو با ماشين، مي توانيد در صورت امكان آنها را در ماشين لباسشويي و درجه حرارت بالا شست وشو دهيد ولي در غير اين صورت يا لكه زدايي را به خشكشويي بسپريد يا با دست شست وشو دهيد.
  Last edited by Sabaa Amiri; 07-09-09 at 17:41.
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 4. Top | #4


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پيشفرض قسمت سوم

  برطرف كردن گودي فرش:براي برطرف كردن گودي فرش كه نماي زشتي نيز پديد مي آورد ميتوانيد با راههاي زير اين گودي را برطرف كنيد. الف) در چاله هاي ايجاد شده در فرش مي توانيد يك قطعه يخ بگذاريد وصبر كنيد تا مدت يك ساعت به همين حال بماند تا پرزهاي خوابيده فرش دوباره به حالت طبيعي باز گردد . ب) مقداري آ ب در محل گودي بريزيد وپارچه اي مرطوب روي آن قرار دهيد وآن را به ارامي با اتو نسبتأ داغ ماساژ وفشار دهيدتا پرزها به حالت اوليه باز گردند سپس با يك برس آن قسمت ها را برس بزنيد .

  برطرف كردن برچسبهاي روي شيشه:براي برطرف كردن آنها از سركه استفاده كنيد به اين صورت كه مقداري سركه داغ را با يك اسفنج (ابر) روي برچسب ها بماليد و مقداري فشار دهيد و آرام آرام شروع به تراشيدن آنها نمائيد و مرتبأ اسفنج را آغشته به سركه كرده روي آن بماليد تا بهتر خيس بخورد تا كنده شود. به جاي سركه از آبليمو هم مي توانيد استفاده نمائيد.

  براي كندن كاغذ از سطوح چوبي چه بايد کرد ؟ گر كاغذي به لوازم چوبي منزل شما چسبيده است و مايليد آن را بكنيد هيچگاه با يك كارد يا تيغ و نظائر آن به جان آن نيافتيد چرا كه با اين عمل به لوازم چوبي شما آسيب وارد مي آورد. در چنين مواقعي بهتر است از هر نوع روغن هاي مايع كمك بگيريد به اين صورت كه چند قطره روغن روي كاغذ بريزد و لحظه اي صبر كنيد سپس با پارچه ي نرمي مالش دهيد و اين عمل را آنقدر تكرار كنيد تا كاغذ به كلي از چوب كنده شود. براي برطرف كردن برچسب ها و عكس برگردان هاي كهنه و قديمي مي توان از سركه استفاده نمود بدين صورت كه آنها را با سركه خيس كنيد و لحظه اي صبر كنيد سپس به آرامي با تكه پارچه اي آن را پاك نمائيد.
  برق انداختن و براق کردن وسايل چوبي :
  وسايل چوبي بعد مدت زماني كدر وتار مي شوند و براي براق كردن وزيبايي مجدد انها از پارافين مايع استفاده كنيد به اين صورت كه مقداري پارافين را با پنبه روي وسايل چوبي مي كشيد كه نتيجه كامل رضايت بخش خواهد بود
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 5. Top | #5


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  Talking قسمت چهارم

  لكه هاي لباس:
  لباسي را كه به جوهر آلوده شده است به مدت 5 دقيقه در ظرف پر از شير بخوابانيد سپس آن را بيرون آورده با آب معمولي بشوييد اثر لكه جوهر به كلي از بين خواهد رفت.
  سياهي مهر:
  گاهي مهرها در خانه رنگ سياه به خود مي گيرند براي برطرف كردن سياهي آن، آن را به مدت 15 دقيقه روي بخاري قرار دهيد بعد از گذشت مدت مذكور سياهي مهر كاملاً برطرف مي گردد.
  زنگ زدگي روي لباس:
  براي پاك كردن زنگ زدگي روي لباس بايد مدت 10 دقيقه يا دواي ضد زنگ لكه را
  ماسا‍‍ژ دهيد. و بعد با پودر رختشويي محل لكه را بشوييد.
  لكه زنگ زدگي روي حوله با آبليموي داغ برطرف مي شود. اما هيچ وقت محل زنگ زدگي را با صابون نشوييد.
  اثر انگشت روي ديوار:
  در خانه بسيار اتفاق مي افتد كه جاي انگشت بچه ها روي ديوار مي ماند. براي برطرف كردن اثر انگشت بچه و لكه هاي روي ديوار يك سيب زميني را نصف كنيد و با هر نصف سيب زميني چندين بار در و پنجره و ديوار بماليد و بعد با يك اسفنج جاي لكه را پاك كنيد.( اين دستور براي ديوارهاي رنگ روغني و پلاستيكي مفيد است.)
  اثر سوختگي با اتو:
  اگر لباس شما بر اثر گرماي زياد اتو زرد رنگ شده مي توانيد پياز را دو نيم كرده و روي پارچه كتاني بماليد لكه هاي زرد برطرف خواهد شد و بعد آن را داخل آب سرد به مدت چند دقيقه خيس كرده و سپس آن را بشوييد.
  لكه هاي روي سفره:
  اگر سفره شما بر اثر چربي لك گرفته است و با شستن هم از بين نمي رود مي توانيد سفره را بعد از شستن در آفتاب روي بند لباس پهن كنيد و يك روز جلوي نور آفتاب بگذاريد با اين كار نور خورشيد لكه هاي سفره را از بين مي برد.
  لكه واكس كفش:
  اگر بر اثر بي احتياطي لكه واكس روي فرش يا لباستان ماليد مي توانيد ابتدا پنبه اي را خيس كنيد و روي آن بكشيد و سپس روي پنبه مقداري مايع ظرفشويي و بر فرش بماليد.
  رفع زنگ زدگي:
  قفل ها، دستگيره ها و كليدها از لوازمي هستند كه دچار زنگ زدگي مي شوند. اگر از لكه هاي زنگ زدگي جلوگيري نشود، هر روز افزايش مي يابد و در نهايت موجب خرابي آن وسيله مي شود. براي رفع اين مشكل كافي است مقداري نفت را با مقداري روغن خوراكي مخلوط كنيد و به وسيله ي آن قفل ها و كليدها را پاك كنيد مطمئن باشيد كه زنگ زدگي آن به خوبي از ميان خواهد رفت.
  لكه هاي رنگ:
  براي لكه زدايي رنگ ها بايد بدانيم كه چندين نوع رنگ داريم و بعداً براي هر نوع از آنها تدبير خاصي بينديشيم.
  سه نوع رنگ داريم:
  1: لكه هاي مربوط به آبرنگ
  2: لكه رنگ پلاستيكي
  3: لكه رنگ روغني.
  1: زدودن لكه آبرنگ: زدودن لكه آبرنگ ساده است براي اين منظور بايد با آب سرد بشوييد سپس با آب نيمگرم و پودر رختشويي آنها را تميز بشوييد و آب بكشيد و اگر خيلي سمج باشد، پنبه را به گليسيرين آغشته كنيد و روي آن بماليد سپس با آب گرم و پودر رختشويي بشوييد و آب بكشيد و اگر نتيجه نگرفتيد از تربانتين استفاده كنيم.
  2: لكه هاي پلاستيكي: ابتدا اضافي رنگ را بتراشيد سپس نفت خام بماليد و با پنبه پاك كنيد و سرانجام با آب گرم و صابون بشوييد و آبكشي نماييد.
  3: لكه هاي رنگي روغني: اگر كهنه و خشك است پاك كردن آن تقريباً غير ممكن است اما در صورتي كه هنوز خشك نشده و يا فقط يكي دو روز پيش اتفاق افتاده است بايد چنين كرد: از روي هر نوع پارچه اضافه رنگ را لبه ي تيز كار بگيريد بعد پنبه اي را به تربانتين آغشته كنيد و روي لكه بماليد سپس با پنبه ديگري پاك كنيد اين كار را چندين بار تكرار كنيد و ته رنگ را نيز با آب گرم و پودر لباسشويي از بين ببريد مسلماً از نتيجه كار راضي خواهيد بود.
  لكه رنگ روي قالي:
  لكه زدايي رنگ روي قالي و موكت مشكل تر است براي پاك كردن آنها بايد پنبه را با تربانتين خيس كنيد و بر روي لكه بماليد و بعداً با پنبه ديگري پاك كنيد تا اينكه لكه از ميان برود.
  لكه روغن ماشين:
  تا به حاي پيش آمده است كه از كنار ماشين عبور كرده باشيد و لباس شما سياه شده باشد براي اين منظور روي لكه ها، كره يا روغن،بماليد و بگذاريد 12 ساعت بماند. سپس آن را با بنزين پاك كنيد و اين راه براي لباس هاي ابريشمي و كتاني است.
  براي پارچه هاي چرمي مي توانيد مقداري وازلين روي روغن بماليد و بعد از يك ساعت و نيم با تتراكلرورد و كربن پاك كنيد سپس با يك تكه پارچه پشمي آن جلا دهيد.
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 6. Top | #6


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  Lightbulb قسمت پنجم

  يك نكته در مورد استفاده از مواد پاك كننده:

  اگر براي لكه گيري از مواد پاك كننده استفاده مي كنيد ، در نظر داشته باشيد كه حتماً از آب سرد استفاده كنيد. زيرا آب گرم باعث مي شود كه لكه ها ديرتر از بين بروند . در صورتي كه آب سرد، لكه ها را بهتر و سريعتر از بين مي برد.
  لكه سفيده تخم مرغ:

  لكه سفيده تخم مرغ را هرگز با آب گرم نشوييد، زيرا لكه ثابت مي ماند . بلكه براي از بين بردن آن، محل لكه را با آب سرد ، كاملاً بشوييد.
  پاك كردن لكه سوختگي سطحي توسط قند:

  زماني كه لباس شما بر اثر سوختگي ‎‎سطحي يا سيگار زرد شده ، زياد نگران نباشيد . با قند بر روي لكه زرد رنگ بكشيد و آنقدر اين كار را انجام دهيد تا لكه از بين برود.

  از بين بردن لكه شمع بر روي كاغذ ديواري:

  اگر شمع بر روي كاغذ ديواري چكيد و كاغذ ديواري غيرقابل شستشو است ، اول شمع را با كارد از روي ديوار جدا كنيد . سپس با يك مداد پاك كن آن را خوب تميز كنيد.

  ‎‎
  لكه شمع روي وسايل چوبي:

  مورد بعدي چكيدن شمع روي وسايل چوبي جلا دار است. در چنين حالتي شمع را نبايد تراشيد يا سمباده كشيد . كافي است قسمت لك شده را به آرامي با آب گرم بشوييد و فوراً با پنبه پاك كنيد.

  ‎‎
  لكه شمع بر روي تابلوهاي نقاشي:

  در اين صورت با تيغه كارد شمع را پاك كنيد، و بعد با آب نيم گرم ‎‎و صابون و اسفنج و آن را بشوييد و پاك كنيد . سپس يك پارچه نخي را به ملايمت روي قسمت شسته شده بكشيد، اثري از لكه باقي نمي ماند.
  لكه شمع بر روي موزاييك:

  ابتدا كمي سركه گرم روي لكه بريزيد و بعد آن را ‎‎ با صابون و آب نيم گرم بشوييد و فوراً خشك كنيد.
  لكه شمع بر روي پارچه:

  براي از بين بردن لكه شمع در دو طرف پارچه، كاغذ خشك كن قرار داده و روي آن اتوي ‎‎ داغ بگذاريد . شمع به كاغذ خشك كن مي چسبد و لكه را از بين مي رود.
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 7. Top | #7


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پيشفرض قسمت ششم

  نکات عمومی در برطرف کردن لکه ها از روی لباس:

  برای رفع لکه سریعا" اقدام نمایید.
  از قسمت پشت لكه باید شروع نمایید. به این ترتیب از پخش شدن لكه جلوگیری به عمل می آید.
  هنگامی كه پارچه دیگری را به محلول لكه بر آغشته كردید و می خواهید از آن برای پاک کردن لكه استفاده كنید، پارچه را بر روی لكه نمالید بلکه پارچه را روی لکه بفشارید و با سیستم ضربه ای عمل نمایید
  برای پاک کردن لکه ابتدا از محدوده خارجی لكه شروع كنید و به سمت وسط لکه ادامه دهید.
  برای لکه های غیر چرب از آب سرد استفاده نمایید. آب داغ لکه غیر چرب را پایدار می نماید.
  پاک کردن لکه شیر از لباس:
  خوشبختانه لکه شیر به راحتی پاک می شود; اگر لباسی که به لکه شیر آغشته شده در آب سرد بخیسانید و سپس آن را در آب سرد حاوی مایع پاک کننده بشویید، لکه پاک خواهد شد.
  پاک کردن لکه آدامس:
  بهترین روش برای جدا کردن آدامس از سطحی، فریزکردن آن است; ظرف یخ را روی آدامس قرار دهید تا سفت شود، سپس به راحتی آن را از سطح مورد نظر جدا کنید، مابقی لکه را با پارچه‌ای آغشته به الکل سفید پاک کنید.
  پاک کردن لکه مرکب:
  محل لک را به سرکه سفید و الکل آغشته کنید تا مرکب در آن حل شود، بعد از آبکشی با آب سرد به روش عمومی شست وشو دهید.
  پاک کردن لکه خودکار از روی جیر یا کیف:
  پاک کردن لکه خودکار از روی جیر و کیف، کار دشواری است شما چه خواهید کرد؟ یک سمباده بسیار نرم روی محل مورد نظر بمالید تا لکه پاک شود.
  لکه خون:
  لكه را زير آب سرد قرار داده و آنرا با آب سرد بشویید. لكه از بين مي رود. در صورت عدم تأثیر مي توانيد محلولی از نشاسته با کمی آب تهیه نمایید تا خمیر غلیظی شود آنرا روی لکه خون بمالید. بعد از خشك شدن نشاسته، نشاسته را از پارچه جدا نمایید سپس لباس را بشوييد لكه خون از بين مي رود.
  .لكه گل و لای بر روی لباس:
  یك عدد سیب زمینی را با چاقو به دو نیم کنید و بر روی لكه بمالید، سپس لباس را در آب سرد بخیسانید و سپس با پودر رختشویی شست و شو دهید. در صورتی پایداری لکه، پارچه ای را به الكل آغشته كنید و بر روی لكه بمالید.
  لكه آب میوه:
  اگر این لکه بر روی پارچه سفید بود ، با آب و صابون آن را بشویید .
  اگر لکه روی پارچه پشمی بود آب اکسیژنه را با چند قطره آمونیاک مخلوط کرده با آن لکه را پاک کنید.
  اگر لکه روی پارچه های ابریشمی سفید و یا رنگی بود آب و الکل سفید 90% را به نسبت مساوی مخلوط کرده و با آن لکه را محو کنید.
  یا مقداری نمك بر روی لكه بریزید و سپس آن را 10 دقیقه در آب سرد بخوابانید. پس از آن با آب گرم و پودر رختشویی بشویید.
  .لكه میوه های رنگین:
  لكه ميوه هايی كه رنگين هستند ( توت فرنگی، آلبالو و ....) را می توان با آب و آمونياك شستشو داد و نيز مي توان مقداري نمك روی لکه ریخته و بعد از مدتي با پودر رختشويي بشوييد و اگر لكه نرفت می توان از محلول كلر استفاده کرد.
  لكه تمشك :
  محل لكه را در محلول پودر رختشويي بخيسانيد و اگر شستيد و نرفت مقداري ماست رويش بريزيد. سپس با آب گرم شستشو دهيد.
  لكه تازه رنگهای روغنی:
  پاك كردن لک كهنه رنگهای روغنی تقريباً غير ممكن است اما در صورتي كه هنوز خشك نشده باشد اضافه رنگ را از روی پارچه بتراشید بعد پنبه اي را به تربانتين آغشته كنيد و روي لكه بماليد سپس با پنبه ديگري پاك كنيد اين كار را چندين بار تكرار كنيد و ته رنگ را نيز با آب گرم و پودر لباسشويي از بين ببريد .
  لكه شمع و مدادهای چرب آرایشی:
  ابتدا باقی مانده لکه را با جسمی نوك تیز به آرامی بردارید. سپس دو تكه دستمال توالت در دو طرف لكه قرار دهید. سپس اتوی گرم را بر روی یكی از كاغذها در محل لكه فشار دهید. به این ترتیب، چربی موجود در لكه آب می شود و جذب دستمال یا كاغذهای طرفین می شود.
  لکه چای و قهوه:
  براي از بين بردن لكه چاي، فوراً پارچه خيس را روی لكه بكشيد. اگر پاك نشد، پارچه را آغشته به آب و پودر لباسشويی كنيد بر روی لكه بكشيد فوراً تميز می شود.
  لکه زردی اتو:
  اگر لباس کتانی بر اثر گرماي زياد اتو زرد رنگ شده مي توانيد پياز را دو نيم كرده و روي لکه بماليد لكه هاي زرد برطرف خواهد شد و بعد لباس را داخل آب سرد 10 دقيقه خیس کنید و بعد آن را بشوييد. یا از محلول آب اکسیژنه استفاده نمایید.
  لکه قیر :
  لکه قیر را در بنزین بخوابانید و سپس با آب و مواد شوینده شستشو دهید و بعد در معرض آفتاب بگذارید.
  لکه روی چرم:
  پنبه ای را با روغن زیتون آغشته نمایید و روی چرم بکشید و بعد با یک پنبه تمیز و نمدار روی چرم را پاک کنید.
  پاک کردن لکه چربی از چرم:
  برای پاک کردن لکه چربی از روی کاپشن یا چکمه چرمی روی لکه چربی مایع ظرفشویی بمالید و بگذارید خشک شود و سپس با دستمال آن را جلا دهید.
  لکه شیر:
  برای از بین بردن لکه شیر آمونیاک را به مقدار زیاد رقیق کرده و کمی نمک به آن بیفزایید و لکه را با این محلول پاک نماییدو بلافاصله آب بکشید.
  لکه عرق بدن:
  اگر لباس سفید است کافیست مقداری محلول آب نمک تهیه کنید و لکه را مدت یک ساعت در آن قرار دهید تا پاک شود.
  برای پاک کردن لکه عرق از یقه لباس ازخمیر جوش شیرین وسرکه سفید کمک بگیرید این خمیر را روی محل مورد نظر بمالید بعد از چند دقیقه شستشو دهید و برای پاک کردن لکه های عرق برسطح لباس می توانید از محلول رقیق شده سرکه یا آب لیمو نیز کمک بگیرید.
  لکه جوهر:
  براي از بين بردن لكه جوهر مي توانيد لکه را پنج دقیقه در شیر بخوابانید، سپس آنرا با آب معمولی بشویید لكه به راحتي از بين می رود.
  پاک کردن لکه مرکب:
  محل لکه را در مخلوطی از سرکه سفید والکل قرار دهید تا مرکب در آن حل شود بعد با آب سرد آن را شستشو دهید.
  لكه سس گوجه فرنگی:
  ابتدا باقی مانده لکه را با جسمی نوك تیز به آرامی بردارید. پارچه ای دیگر را به الكل آغشته كنید، و آنرا روی لکه فشار دهید بعد در آب سرد با مواد شوینده بشویید.
  لکه چسب:
  يك تكه پارچه را آغشته به سركه كرده و روي چسب بگذاريد. چسب، سفتي خود را از دست داده و از لباس جدا مي شود.
  لکه روغن:
  برای تمیز کردن لباس هایی که روغنی شده لباس را در نوشابه بخیسانید و سپس آنرا با آب و پودر لباسشويی بشویید.
  لكه چربی:
  برای از بین بردن لکه چربی قسمت لکه شده را با کمی محلول نمک و الکل بمالید .
  اگر لکه چربی روی پارچه ابریشمی است با کاغذ توالت روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.
  لكه نوشابه:
  قشر نازکی از نمك یا پودر تالك (پودر بچه) روی لکه بریزید و آن را تا یك ساعت بگذارید بماند سپس با كمی مایع ظرفشویی و آب گرم شست وشو دهید.
  لكه زرد سیگار:
  اگر لباس شما در اثر سوختگی یا سیگار زرد شده است حبه قندی را روی لکه بکشید و آنقدر این کار را ادامه دهید تا لکه از بین برود. و سپس آنرا با آب و پودر لباسشويی بشویید.
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 8. Top | #8


  تاريخ عضويت
  Apr 2008
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد
  میانگین پست در روز
  0.22
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  591
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  12

  پيشفرض

  من همین دیروز مشکل چسبیدن ادامس به شلوارم داشتم این تاپیک کلی کمکم کرد تا مشکتم حل بشه@};-@};-@};-@};-
  من هستم اگر نبودم بازم هستم.پس هستم تا اخرش تو هم باش که با هم باشیم تا .........َ

 9. Top | #9


  تاريخ عضويت
  May 2008
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.06
  موقعیت
  بجنورد
  ارسالها
  155
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  10

  پيشفرض

  رفع لکه زرد زردچوبه بر روي بدنه بيرون تفلون  بر روي بدنه بيروني ظرف تفلون لکه زردي بر اثر روغن حاوي زردچوبه تشکيل شده است . براي رفع آن چه مي توان کرد ؟


  پاسخ : دوست عزيز کمي سرکه به محل لکه دار ظرف بماليد و بعد از چند دقيقه آن را بشوئيد. البته توجه داشته باشيد که هر لکه ايي اگر تازه ايجاد شده باشد بهتر پاک مي شود. ولي در اين مورد شما مي توانيد دو سه بار اين کار را تکرار کنيد و به نتيجه مطلوب برسيد.
  نحوه پاک کردن لکه زردچوبه از پارچه

  لکه زردچوبه : اگر لکه زردچوبه کهنه شده باشد به ندرت پاک مي شود ولي در شرايط اوليه آن و البته به ميزان کم، شما مي توانيد با ماليدن خمير دندان بر روي آن و سپس شست و شو، آن را به طور کامل از بين ببريد.

  البته پاشيدن اسپري مو نيز براي از بين بردن چنين لکه هايي (پيش از شست وشو) بسيار مفيد است.


  پاک کردن اثر انگشت روي ديوار

  در خانه بسيار اتفاق مي افتد که جاي انگشت بچه ها روي ديوار مي ماند.
  براي برطرف کردن اثر انگشت بچه و لکه هاي روي ديوار يک سيب زميني را نصف کنيد و با هر نصف سيب زميني چندين بار در و پنجره و ديوار بماليد و بعد با يک اسفنج جاي لکه را پاک کنيد.
  ( اين دستور براي ديوارهاي رنگ روغني و پلاستيکي مفيد است.)


  نحوه از بين بردن جوهر سياه بر روي فرش

  براي از بين بردن جوهر سياه بر روي فرش ، مقداري ماست روي محل لکه ريخته و با قاشق ماست را جمع کنيد. چند مرتبه اين کار را تکرار کنيد، لکه کاملاً از بين مي رود.
  تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است

 10. Top | #10


  تاريخ عضويت
  Aug 2009
  عنوان کاربر
  عضو سایت
  میانگین پست در روز
  0.18
  ارسالها
  387
  نوشته های وبلاگ
  0
  قدرت امتیاز دهی
  7

  پيشفرض

  لکه های چربی بر روی فرش یا قالیچه را به این طریق میتوان از بین برد که روی لکه ی چربی را با مقدار زیادی جوش شیرین بپوشانید و خوب به داخل پرزهای فرش مالیده بگذارید یک شب به همین حال بماند و روز بعد با جارو برقی آنهارا جمع کنید
  وبلاگ ماه منhttp://8086.blogfa.com


  دل من میخواهد آسمانی باشد

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات مرتبط با موضوع

Users Browsing this Thread

کاربران آنلاین در حال حاضر 1 : ( (0 كاربر و 1 مهمان))

کلید واژه های این موضوع

Bookmarks

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانیدبه موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
facebook rss
yahoo yahoo Groups
متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن ممون متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه متن نمونه.

اکنون ساعت 21:00 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
قدرت این انجمنها در استفاده از برنامهvBulletin® ورژن 4.2.2 می باشد
حقوق نرم افزار استفاده شده در سایت برای Jelsoft Enterprises Ltd محفوظ است.


e ایمل: info@car20.com
p شماره جهت ارسال پیامک:0000-0000000

Free Page Rank Tool